100% VEGAN

essentiALA® PURE ESSENCE jest naturalnym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3+6+9 pochodzenia wyłącznie roślinnego!

essentiALA® PURE ESSENCE pozyskiwana jest w 100% z lnu poprzez estryfikację oleju lnianego.

Co ważne proces estryfikacji usuwa obecne w oleju lnianym flawonoidy cyjanogenne (cyjanek potasu). Są one naturalnie obecne w każdym oleju lnianym, niezależnie od miejsca i metody hodowli. Właśnie ze względu na obecność cyjanogenów nie zaleca się spożywania czystego oleju lnianego, a w kilku krajach europejskich jego sprzedaż detaliczna jest wręcz zakazana.

Czystość essentiALA® PURE ESSENCE jest potwierdzona niezależnymi badaniami uznanych laboratoriów.

essentiALA® PURE ESSENCE pozbawiona jest również wysokokalorycznego glicerolu, występującego w oleju lnianym. Dzięki temu dzienna dawka essentiALA® PURE ESSENCE jedynie 32 kalorie!

Więcej na temat przewag essentiALA® PURE ESSENCE w stosunku do innych naturalnych, roślinnych źródeł Omega 3 tu sekcja z tabelką

EssentiALA Pure Essence ma postać monoestrów, dzięki czemu utrzymuje się w surowicy krwi przez 24h po spożyciu i ma  działanie pro-zdrowotne. Olej lniany, podobnie jak tran rybi mają w postać trójglicerydów, dlatego po spożyciu są wykorzystywane przez organizm głównie na cele energetyczne.

Zawartość NNKT Omega 3 w tłuszczach jest niewielka, dlatego rekomenduje się ich suplementację w postaci Essentiala Pure Essence.

Jedynie olej lniany ma dużą zawartość NNKT Omega3, jednak jego nadmierne spożywanie obciąża wątrobę i nerki przez obecność wysokokalorycznego glicerolu oraz cyjanogenów.

 

Oleje roślinne i tłuszcze pochodzenia roślinnego i zwierzęcego zawierają NNKT Omega 3, jednak ilość w nich zawarta jest niewystarczająca dla człowieka