Najwyższa przyswajalność

Większość suplementów z Omega 3, zawiera trudno przyswajalne i ciężkostrawne tłuszcze roślinne lub zwierzęce, przeciwutleniacze i konserwanty.

EssentiALA Pure Essence w ponad 90% składa się z ultra-czystych monoestrów etylowych wyższych kwasów tłuszczowych – małych, łatwo wchłanialnych cząsteczek kwasów tłuszczowych Omega. Związki te zostały wyizolowane z oleju Inianego i prze-estryfikowane z formy triacyloglicerolowej do formy etanolowej chroniącej ich korzystne właściwości biologiczne przed procesami oksydacji, izomeryzacji i peroksydacji. Proces produkcji sprawia, że w przeciwieństwie do oleju rybiego czy lnianego, essentiALA jest odporna na działanie wysokiej temperatury i światła słonecznego (nie jełczeje i nie zmienia swoich właściwości nawet podgrzewana do temperatury 300 stopni Celciusa)

Dzięki opatentowanej technologii produkcji monoestrów etylowych, essentiALA wchłania się szybko i efektywnie. Co ważne przyswajalność Omega 3 z EssentiALA Pure Essence jest uzależniona od zapotrzebowania organizmu – większe zapotrzebowanie = lepsza przyswajalność oraz konwersja z ALA na DHA i EPA.

EssentiALA Pure Essence spożyta w nadmiarze jest po prostu wydalana z organizmu.

Opatentowana formuła molekuł monoestrów Omega3 sprawia, że EssentiALA nie tylko doskonale się wchłania, ale również utrzymuje w osoczu krwi przez 24 h po spożyciu.

Dla porównania kwasy tłuszczowe Omega3 w formie trójglicerydów (pochodzenia roślinnego lub rybiego) utrzymują się jedynie ok 3h po spożyciu, gdyż są trawione w organizmie przez szereg lipaz i używane głównie na cele energetyczne.

Więcej na temat przyswajalności tu